57 Ülke 55 Yıllık Tecrübe
ÇİFTLİK KURMA ve İŞLETME
Ülkemizin her geçen gün artan nüfusu ve bununla birlikte artan gıda ürünleri ihtiyacı göz önüne alındığında...
CANLI İTHALAT
Hayvancılık sektöründe üreticilerimizin sağlıklı ve kaliteli hayvana kolay erişim sağlayabilmesi büyük...
DAMIZLIK KOÇ
Küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve verimli sürüler elde etmek için damızlık olacak hayvanların ırk özelliklerini en iyi taşıyan...
YEM RASYONU
Hayvanların sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli olan yem rasyonunun enerji, protein, mineral ve vitaminler açısından...
TARIM UYGULAMALARI
Tarımsal üretim açısından son derece avantajlı bir konuma sahip olan ülkemiz toprakları gerek iklimi gerek toprağı gerekse su...

CANLI İTHALAT

Hayvancılık sektöründe üreticilerimizin sağlıklı ve kaliteli hayvanlara kolay erişim sağlayabilmesi büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz nüfusuna oranla sahip olunan canlı hayvan miktarı yeterli olmamakla birlikte geçmişte yapılan uyumu zor ve verimi düşük ırktaki hayvanların ithalatı kendi kendine ancak yeten hayvancılık sektörünü ari ırk kaybı, beklenilen verimin alınamaması gibi içinden çıkılması zor olan durumlara sürüklemiştir. 

Üretici dostlarımızın yoğun talebi neticesinde başlayıp ilerlettiğimiz canlı hayvan ithalatında genetik olarak Avrupa'nın en üstün vasıflara sahip damızlık, besilik ve kasaplık hayvanlarınıT.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izin verdiği birçok Avrupa ülkesindeki anlaşmalı çiftliklerimizden getirerek üreticilerimize ulaştırıyoruz.

İthal etmiş olduğumuz hayvanlar ülkemizde alışılagelmiş ahır besiciliği gibi kapalı ortamda değil kendi doğal ortamlarında geniş meralarda yetişmiş, şeceresi onaylı, kan değerleri mükemmel olan sürüler arasından seçilmektedir. Doğal ortamlarında yetişip toplanan bu hayvanlar İthalatçı ve İhracatçı iki ülkenin ilgili bakanlıkları arasında imzalanan teknik ve sağlık şartnamelerine göre ithal edilmektedir. Konu şartnameleri bu linke www.tarim.gov.tr sitesinin ilgili sayfasından inceleyebilirsiniz. 

Profesyonel ekibimiz ve siz üreticimiz ile birlikte seçtiğimiz nitelikli hayvanları otomatik yemleme ve sulama sistemine sahip konforlu hayvan taşıma araçlarıyla ya da daha uzak ülkelerden aynı sisteme sahip gemilerle ulaşımını sağlıyor, tüm resmi işlemleri, veteriner hekim onayı, bakanlık kontrollerini yaptırıyor ve 21 günlük karantina sürecini kendi tesislerimizde tamamladıktan sonra titizlikle üreticimizle buluşturuyoruz.

Ülkemizde en çok tercih edilen ve sürekli temin ettiğimiz hayvan ırklarımızın özelliklerini ilgili sayfalarımızda inceleyebilirsiniz. Ülkemizde en çok tercih edilen ırklar haricinde, ihtiyacınıza uygun her türlü büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan talebiniz için de bizimle irtibata geçebilir uzman ekiplerimizden bilgi alabilirsiniz.