57 Ülke 55 Yıllık Tecrübe
ÇİFTLİK KURMA ve İŞLETME
Ülkemizin her geçen gün artan nüfusu ve bununla birlikte artan gıda ürünleri ihtiyacı göz önüne alındığında...
CANLI İTHALAT
Hayvancılık sektöründe üreticilerimizin sağlıklı ve kaliteli hayvana kolay erişim sağlayabilmesi büyük...
DAMIZLIK KOÇ
Küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve verimli sürüler elde etmek için damızlık olacak hayvanların ırk özelliklerini en iyi taşıyan...
YEM RASYONU
Hayvanların sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli olan yem rasyonunun enerji, protein, mineral ve vitaminler açısından...
TARIM UYGULAMALARI
Tarımsal üretim açısından son derece avantajlı bir konuma sahip olan ülkemiz toprakları gerek iklimi gerek toprağı gerekse su...

DAMIZLIK KOÇ

Küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve verimli sürüler elde etmek için damızlık olacak hayvanların ırk özelliklerini en iyi taşıyan bireyler arasından seçilmesi çok önemlidir. Piyasa şartlarını dikkate aldığımızda sürücülerimizin ikame ettikleri küçükbaş hayvanların verimini ve kalitesini arttırmak için  kolay ve zahmetsiz bir şekilde damızlık koç temin edebilmesi gereklidir.

Damızlık olarak yetiştirilen koçların pedigri bilgileri eksiksiz olmalı, dış görünüşte ırkının özelliklerini tam olarak taşımalı, serbest gezerek yetişmiş ve kas yapısının kusursuz olması gereklidir. Elbette nitelikli damızlık koç seçilirken sadece dış görünüm değil, hayvanın sağlık ve kondisyon durumu ile ilgili daha doğru bilgi veren kan değerlerine bakılması göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

Üretim merkezimizde bulunan damızlık merinos koçlar ve Avrupa ülkelerinde partneri olduğumuz çiftliklerde yetiştirdiğimiz Macar merinosu, Romanov, Alman merinosu, Dorper, Tekzel, İle de france ve sürücülerimizin taleplerine göre birçok farklı ırkta damızlık koçu, pedigri belgesi ve kan değerleri raporuyla birlikte teslim ediyoruz.

Damızlık hayvanlarımız açık meralarda serbestçe gezerek ve otlayarak geliştiğinden, kas yapısı mükemmel seviyeye ulaşmaktadır ve bu değer tüm sürücülerin bildiği üzere damızlık koçun kaç tane koyuna aşım yapabileceğini doğrudan etkilemektedir.

Genotipi sağlam sürüler, verimi yüksek olan sürüler demektir. Siz de sürünüz için en uygun tercihi yapmak üzere damızlık ekibimizle ön görüşme yapabilir, türleri ve fiyatları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.