57 Ülke 55 Yıllık Tecrübe
ÇİFTLİK KURMA ve İŞLETME
Ülkemizin her geçen gün artan nüfusu ve bununla birlikte artan gıda ürünleri ihtiyacı göz önüne alındığında...
CANLI İTHALAT
Hayvancılık sektöründe üreticilerimizin sağlıklı ve kaliteli hayvana kolay erişim sağlayabilmesi büyük...
DAMIZLIK KOÇ
Küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve verimli sürüler elde etmek için damızlık olacak hayvanların ırk özelliklerini en iyi taşıyan...
YEM RASYONU
Hayvanların sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli olan yem rasyonunun enerji, protein, mineral ve vitaminler açısından...
TARIM UYGULAMALARI
Tarımsal üretim açısından son derece avantajlı bir konuma sahip olan ülkemiz toprakları gerek iklimi gerek toprağı gerekse su...

TARIM UYGULAMALARI

Tarımsal üretim açısından son derece avantajlı bir konuma sahip olan ülkemiz toprakları gerek iklimi gerek toprağı gerekse su koşullarında mükemmel denecek düzeydedir. Ancak tarım uygulamaları ile uğraşan üreticilerin geçmişten kalma üretim teknikleriyle üretim gerçekleştirmek istemeleri ve gelişen teknolojide teknik destek alma konusundaki isteksizlikler tarımsal üretimin sekteye uğramasına neden olabilmektedir. Ayrıca bilinçsiz zirai ilaç uygulaması tarımsal ürün üretimi ve ihracatında birçok alanda kalıcı sorunlar yaşanmasına da neden olabilmektedir.

Ülkemizde iyi bir tarım uygulaması yapılabilmesi için başta tarım danışmanları olmak üzere tüm sektör çalışanlarının üreticileri gelişen teknoloji ve üretim şartlarına uygun bir şekilde bilgilendirerek tarımın doğru uygulanması ve uygulatılması şarttır. Ülke tarımının geleceği açısından da önem arz eden bu husus ihracatın da artmasını sağlayacaktır. Gelişmiş teknolojiyle iyi tarım uygulamaları tarım üretiminin tamamında iç ve dış pazarda rekabet edecek düzeye gelme şansını verecektir. Bu sayede dış pazara sağlıklı ve güvenilir tarım ürünleri sunmanın yanında ülkemiz tüketicilerinin de aynı kalitede ürüne ulaşmaları sağlanabilecektir.

Ekim yapılacak arazinin ilk ve en önemli aşaması toprak analizidir. Arazide bulunan toprağın içerdiği besinlerin hangi bitki veya meyveye uygun olduğunun doğru tespit edilmesi gerekir. Bundan sonra arazi ekime hazırlanmalı toprak, sulama ve iklim şartlarına bağlı olarak en doğru ürün seçilmelidir.

Belirttiğimiz bu esasların bilincinde Güney Marmara bölgesinde konuşlanmış tarım arazilerimizde, sözleşme esası ile yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizden gelen taleplere istinaden kaliteli tohumlarla planlı ekimler yapıyor ve dönüm başına maksimum verimi alıyoruz. Elde edilen ürünlerin kimyasal ilaçlardan ari, organik ürünler olması tarımsal üretimde birinci önceliğimiz olmuş, sağlıklı ve lezzetli ürünler üretmek başarımızın devamlılığını sağlamıştır.  

Yüksek valörlü ürün siparişleriniz için tarım proje birimimizle ön görüşme sağlayabilir, üretim aşamalarını inceleyip en doğru kararı verebilirsiniz.