57 Ülke 55 Yıllık Tecrübe
ÇİFTLİK KURMA ve İŞLETME
Ülkemizin her geçen gün artan nüfusu ve bununla birlikte artan gıda ürünleri ihtiyacı göz önüne alındığında...
CANLI İTHALAT
Hayvancılık sektöründe üreticilerimizin sağlıklı ve kaliteli hayvana kolay erişim sağlayabilmesi büyük...
DAMIZLIK KOÇ
Küçükbaş hayvancılıkta sağlıklı ve verimli sürüler elde etmek için damızlık olacak hayvanların ırk özelliklerini en iyi taşıyan...
YEM RASYONU
Hayvanların sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli olan yem rasyonunun enerji, protein, mineral ve vitaminler açısından...
TARIM UYGULAMALARI
Tarımsal üretim açısından son derece avantajlı bir konuma sahip olan ülkemiz toprakları gerek iklimi gerek toprağı gerekse su...

YEM RASYONU

Hayvanların sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli olan yem rasyonunun enerji, protein, mineral ve vitaminler açısından hayvanın ihtiyacını karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir. Yem rasyonu, aynı zamanda hayvanlar için dengeli beslenmenin en tabi şeklidir.

Hayvancılık yem sanayisinde ülkemizde önemli gelişmeler olmasına rağmen mevcut sorunlar da devamlılığını sürdürmektedir. Daha çok yetiştirme ve beslenme ile ilişkili olan problemler verimin düşmesine ve yoğun emekle çalışan üreticilerimizin beklediği kazancı sağlayamamasına yol açabilmektedir.

Yem rasyonu hazırlanırken kullanılan maddelerin oranı, tazeliği, içerdiği enerji ve protein miktarı alınacak verimi direk olarak etkilemekle birlikte rasyonun verileceği hayvanın ırk özellikleri, yaşı ve bakım koşullarının da mutlaka dikkate alınması gerekir. Hayvan bakım maliyetinin ana gider kalemini kesif ve kaba yemler oluşturduğuna göre doğru ve dengeli yem rasyonu hazırlamanın hayvanın sağlığına ve verimine olduğu kadar üreticimizin işletme sermayesine de katkısı göz ardı edilemez bir gerçektir.

Avrupa ülkelerinde uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda her ırk ve yaşta hayvana göre genel kabul görmüş adıyla ‘’ altın oran ‘’ da yem rasyonları bulunmuş ve kültür ırkı hayvanlardan alınan verim en üst düzeye çıkarılmıştır. Biz de yurtdışında geçen çalışma hayatımız boyunca bu yem rasyonlarını tecrübe etme ve katkı sağlama imkânı bulduk. Edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle hiçbir yabancı madde kullanmadan tamamen organik ürünlerden oluşan özel yem rasyonlarını üreticilerimizin talebine göre taze olarak hazırlayarak verim garanti sözleşmesi eşliğinde teslim ediyoruz. Farkımız; sözleşmeye istinaden sunduğumuz bakım şekli ve hazırladığımız yem rasyonuyla hayvanın ırkına ve yaşam koşullarına göre alacağınız optimum verimi taahhüt ediyor, verim düşüklüğü oluşursa aradaki farkı güncel piyasa fiyatından biz karşılıyoruz.           

İşletmenizin sürekli karlılığını sağlamak ve hayvanlarınızdan daha uzun süre yüksek verim almak için bu konuda kendini her gün geliştiren ve yenileyen uzman ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.