57 Ülke 55 Yıllık Tecrübe

Tarım ve hayvancılığın insan hayatındaki önemini her geçen gün daha iyi anlayan ve hızlı gelişen bir Dünya’da yaşıyoruz. Bu değişime uyum sağlama arzusuyla sofralarımıza gelen tüm gıda ürünlerini emekle ve özveriyle yetiştiren çiftçi ve üreticimizin, en az maliyetle en yüksek kalitede ürün alabilmesi için sahip olduğu mera ve tarım arazilerini verimli şekilde kullanabilmesi gerekmektedir. Üreticimiz mera da bulunan ot florasının devamlılığını sağlamalı, otlatmayı sistemli yapmalı, hayvanlarına ekonomik ve besleyici yem rasyonları hazırlamalı, toprağa ve iklime uygun olarak yılda birkaç farklı ürün yetiştirmeli ve bu süreçlerde organik olmayan her türlü müdahaleden kaçınmalıdır. Biliniz ki mera ve toprağın sağlıklı olması dolaylı olarak bu kaynaklardan beslenen insanın da sağlıklı olması demektir.

Dünya’nın 57 farklı ülkesinde tarım ve hayvancılık üzerine bizzat uygulayıcı olarak çok çeşitli tarımsal ürün yetiştiriciliği, seracılık, büyük ve küçükbaş hayvan bakımı, erkek ve dişi hayvan sağımı, ağıl ve ahır kurulumu, hayvan ırkına ve yaşına göre spesifik yem rasyonları hazırlama ve ilgili birçok konuda 55 yıl hizmet verdikten sonra ülkemizde sağlıklı ve kaliteli ürünler elde etmek ve bu tecrübelerimizi yerli çiftçimiz ve üreticimizle paylaşmak için 2015 yılında ‘’ Rasyon Tarım Hayvancılık ‘’ şirketimizi faaliyete geçirdik. 20 dönüm arazi üzerine kurulu müşteri kabul ve hayvan seçim merkezimizi bünyemize kattığımız 900 dönümlük yetiştirme ve ithalat karantina bölgemizle genişlettik. Sektörümüzün ihtiyaçlarını sürekli takip ederek farklı sorunlara yenilikçi çözümler ürettik ve emin adımlarla yol aldık. 2016 yılında da hem canlı hayvan kapasitemizi ve meralarımızı hem de ırk çeşitliliğimizi sektörümüzün tamamına hizmet verebilecek sayılara çıkartmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Firmamızın genç ve dinamik yapısı, sistemli ve disiplinli çalışma ortamı, yöneticilerin kendi alanlarında almış oldukları üst düzey eğitim ve tecrübe bize çiftçi ve üreticilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirleme ve en kısa sürede karşılama imkânı vermiştir.

Ülkemizin 81 ili ve bunlara bağlı tüm ilçe, belde ve mahallelerinde, yatırımcılarımızın istekleri ve imkânlarına göre mera temini sağlayarak, doğru tarım ve hayvancılığın tüm yurda yayılmasını öncelikli hedeflerimizden biri olarak görüyoruz.   

Tarım alanları, iklim şartları ve meralar bakımından ülkemizin sahip olduğu gerçek potansiyeli değerlendirmek ve Dünya’nın diğer gelişmiş ülkelerine oranla düşük olan ürün verimini gelecek nesiller için üst sıralara taşımak zorunda olduğumuzun bilinciyle üreticilerimize;

 

  • Sağlıklı Hayvan Yetiştiriciliği

  • Çiftlik Kurma ve İşletme

  • Canlı Hayvan İthalatı

  • Yem Rasyonu

  • Tarımsal ve Hayvansal Yatırım Projeleri

  • Doğal Tarım Uygulamaları

  • Danışmanlık ve Çözüm Ortaklığı

 

Konularında hizmet vermeye ve destek olmaya devam ediyoruz. Sizlere sunduğumuz tüm projelerimiz ile resmi sözleşmeli, kar oranı hesaplanmış, şirketimizin proje bedeli kadar finansal teminat verdiği, garantili ve modern bir çalışma sistemiyle tanışmak ister misiniz?